×
ANASAYFA MARKALAR MAĞAZAMIZ BLOG MÜŞTERİ HİZMETLERİ WHATSAPP HATTI : 0543 787 20 52 ( Haftaiçi : 09-00 & 18-00 ) DESTEK HATTI : 0212 787 20 52
×
Markalar

Koyun Süt Sağma Makinesi

Kurtsan Süt Sağım Makinesi çiftliklerde en önemli 3 etken arasında zaman, alınabilecek en yüksek verim ve kaliteli ürün üretim bulunmaktadır. Özellikle süt ve süt ürünlerinin üretimi üzerine kurulu olan çiftliklerde sütün kalitesi hem üreticiler hem de üretilen ürüne sahip olan kişiler için oldukça önemlidir. Süt sağma makinesi adı verilen elektronik ürünler bu noktada oldukça faydalı ve pratik ürünler arasında yer alır. Elektrikli süt sağma makinesi hem küçükbaş hem büyükbaş hayvanlardan süt elde etme aşamasında verimi arttırır. Aynı zamanda zamandan tasarruf etmeyi sağlayan süt sağma makineleri sütün kalitesini de arttırmaktadır. İyi şekilde temizlenmiş olan bu makineler süte ağır metal ya da başka kimyasalların karışmasını engeller ve böylece sütün uzun süre sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlar. Genel olarak çiftliğinde bulunan hayvan sayısı fazla olan çiftçiler tarafından sıklıkla tercih edilen süt sağma makinesi kullanıcıların işlerini kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Kolay, sağlıklı ve daha az zamanda yüksek verim almak isteyen kişiler için uygun bir ürün olan süt sağma makineleri, çeşitli modellerde üretilmektedir.


Koyun Süt Sağma Makinesi Modelleri

Süt ve süt ürünleri insan sağlığını olumlu yönde etkileyen en önemli gıda malzemelerinden bir tanesidir. Dolayısıyla aynı süt tüketiminin önemli olduğu gibi sütün üretim aşamaları da oldukça önemlidir. Sütün ve süt üretiminin ortaya çıkması için öncelikli olan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan süt sağılması gerekir. Bu işlem manuel olarak yapılabileceği gibi süt sağma makineleri yardımıyla da kolaylıkla yapılabilir. Özellikle son yıllarda oldukça popüler olan süt sağma makinesi modelleri, çeşitli hayvanlardan süt sağmayı daha pratik hale getirmektedir. Elektrikli modellerin yanında benzin ile çalışan süt sağma makineleri de bulunmaktadır. Bu makineler arasında aynı anda 4 çeşit hayvanın sütünü sağmaya yarayan başlık çeşitleri de bulunmaktadır. Bu sayede ürüne sahip olan kullanıcılar çok kısa bir sürede alabilecekleri maksimum verimi kolaylıkla alır ve dakikalar içerisinde litrelerce süt elde eder. Zaman kazandırma özelliğinin yanı sıra hayvan sağlığını korumaya da yarayan süt sağma makineleri, sağımın ardından lastiklerin temizlenmesi ile hayvanları bakterilere karşı korumaktadır. Bu sayede aynı zamanda kullanıcılar daha temiz süt elde eder. Süt sağma makineleri farklı özellikler barındırarak piyasaya sunulur. Süt sağma aşamasında büyükbaş hayvanın ya da küçükbaş hayvanın türü oldukça önemlidir. Bunun sebebi ise makinelerin her hayvanın meme boyutuna uygun şekilde tasarlanıyor olmasıdır. Süt sağma makineleri içerisinde pulsator adı verilen bir parça bulundurur. Bu parça hayvanların nabzını ölçer. Küçükbaş ve büyükbaş hayvanların nabız seviyesi aynı olmadığı için her hayvanda aynı ürün kullanılmaz. İnek süt sağma makinesi, inek sahibi olan insanlara ineklerden süt sağma konusunda yardımcı olmak üzere üretilen makinelerdir. Keçi süt sağma makinesi ise çiftliğinde keçi sütü üretimi yapan kullanıcıların kullanımına özel şekilde tasarlanmıştır. Diğer hayvan çeşitlerinde de olduğu gibi koyunlardan süt elde etme aşaması için özel tasarlanan koyun süt sağma makinesi de sağımı gerçekleştirecek kişiler için oldukça pratik bir üründür. Hem küçükbaş hem büyükbaş hayvanların kullanımı için uygun olan birçok çeşitte süt sağma makinesi bulunmaktadır. Çiftçilerin en çok kullandığı araçlardan olan kurtsan süt sağma makineleri kişilerin kendi ihtiyaçlarına en uygun modeli tercih ederek üründen maksimum verim almasını sağlar.


Koyun Süt Sağma Makinesi Fiyatları

Farklı modellerde ve farklı boyutlarda kurtsan süt sağma makineleri üretilmektedir. İyi bir makine satın alma noktasında ürünün ergonomik yapısı ya da vakum ayarı gibi faktörler oldukça önemlidir. Önemli olan özellikler göz önünde bulundurularak uygun makine satın alınmalıdır. Uygun süt sağma makinesi satın alındığında kullanıcılar zaman, verim gibi birçok noktada avantaj kazanacaktır. Kazan boyutu, tekli ya da ikili olması gibi çeşitli özelliklere bağlı olarak süt sağma makinesi fiyatları değişiklik göstermektedir. Tekli modellerde ürün aynı anda yalnızca bir hayvandan sağım yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu modellerde bulunan kazan kapasitesi ise genellikle 10 litre civarında olmaktadır. Ancak bu durum üretilen makineden makineye farklılık gösterir. İkili modellerde ise aynı anda birden fazla hayvanda sağım yapılabilir. Bu makinelerin kazan kapasitesi ise oldukça fazladır. Süt sağma makinelerinin fiyatlarında fark yaratan bir diğer nokta ise çalışma şeklidir. Süt sağma makinesinin benzinli mi elektrikli mi olduğu bir fiyat değişimine yol açar. Aynı zamanda bazı süt sağma makineleri tekerlekli modelde üretilir. Bu durumda da fiyat farkı bulunur. Ürünü satın almak isteyen kullanıcılar gerekli tüm noktalar hakkında bilgi sahibi olarak kendilerine uygun olan süt sağma makinesini modelini kolaylıkla satın alabilir.